0
In Vana-ja antiikmööbli uuendused/ Video juhendid

Taaskasutus on moes: värskendame kodus sisustust!

Üks, mis kindel- taaskasutus on moes!

Seekord paneme Fusion mineraalvärvid proovile ja vaatame, kas kroomitud jalgadega ja nahast istumisalusega toolidega on võimalik imesid teha. Ahjaa, see projekt on vahelduseks minu enda koju. Nimelt peale kolimist võtsin vanast kodust kaasa kunagi kiiruga ja odavalt ostetud toolid. Kuidagi kahju oli neid tollal ära visata või ära anda. Loomulikult leidsin, et ehk kunagi läheb meil neid toole veel vaja ja lasin abikaasal need keldrisse viia. Tegelikult oli mul juba tollal väike mõte peas, et ehk suudan need toolid ühel hetkel taaskasutada ning siis on tore neid toole kodus kasutada kui rohkem külalisi tulemas on. Ütlen kohe alguses ära, et see toolide taaskasutus projekt on imelihtne! Ehk vajavad ka Sinu söögilaua toolid uuendust? Lisaks näitan Sulle kuivõrd kergelt saad Fusion mineraalvärvidega üle värvida kroomitud tooli jalgu ja nahast istumisalust. Tuletan meelde, et Fusion värvid on veekindlad- sa ei pea hiljem muretsema toolide puhastamise pärast! 

Ja, mis oleks selline projekt ilma “Enne” fotota?

WP_20160716_017

Sellised kollased “kaunitarid”. Iseenesest konstruktsioonilt täiesti korralikud ja terved, välimuselt ehk mitte nii esinduslikud ja hubased kodusesse interjööri.

Sarnaseks projektiks läheb Sul vaja:

Tõeliselt keeruliste pindade jaoks kasutan alati eelnevalt Fusion Ultra Grip´i. See veepõhine emulsioon suurendab Fusion™ värvide kinnitumist säravatele, raskesti kinnituvatele pindadele. Antud projektis on meie eesmärk värvida üle need läikivad kroomitud tooli osad.

Tegevuskäik:

  1. Puhasta! Hea ettevalmistuse ja värvitöö saladus peitub endiselt aja planeerimises ettevalmistavateks tegevusteks. Puhasta värvitavad pinnad alati enne värvima asumist rasvast, tolmust, plekidest. Kergema mustuse saad eemaldada sooja vee ja lapiga, raskemate plekkide jaoks leia kodust mõni tugevam puhastusvahend. Rasvaplekke on hea eemaldada nõudepesuvahendiga ja muud mustust soodapõhise puhastusvahendiga. Kindlasti puhasta pinnad hiljem puhta vee ja lapiga puhastusaine jääkidest.’
  2. Kui värvitavad pinnad on kuivanud võta pintsel ja Ultra Grip ning pintselda sellega kogu oma projekt ühtlaselt üle. Märjast peast on Ultra Grip piimjas, kuivades selgeks ja läbipaistvaks. Sinu projektile piisab ühest kihist. Jäta oma töö 12 tunniks kuivama enne värvima asumist. Nõuanne: Üldjuhul ei tarvitse sul nahast ja tekstiilist pindu Ultra Gripiga üle töödelda, nendele pindadele nakkuvad Fusion värvid väga hästi!
  3. Valmista oma projekt ette värvimiseks. Kasuta maalriteipi kitsaste kohtade kaitseks erinevate värvide kasutamisel oma projektis. Ja nüüd oled valmis värvima! Selleks, et demonstreerida kui hea nakkuvuse ja katvusega on Fusion värvid ka keerulistel pindadel tegin Sulle ühe lühikese video, mis kahjuks tehniliste viperuste tõttu hääletuks jäi. See aga ei muuda sisu. Nii nagu allolevast videost võite näha nakkub Fusion Ash toon pinnaga koheselt, mis eelnevalt oli läikiv, libe ja särav. Tulemus jääb ühtlane, sile ja matt. 

Lihtne nagu 1-2-3, kas pole?

Järgmiseks värvime ära ka tooli nahast istumisaluse. Samuti võib märgata, et ka valge värvi katvus on tõeliselt hea, isegi nii tugev kollane ei kuma meie lumivalge Casement tooni alt läbi.

Tooli värvimine.

Lase kindlasti värvil kihtide vahel 2-4 tundi kuivada. Istumisaluse värvisin valgega 2 kihiga ja seljatoe osa ning jalad Ash tooniga ühe värvikihiga. Usun, et see on ökoloogilise värvi kohta väga hea tulemus

4. Lõpetuseks kaunista oma projekt vintage stiilis kirja või pildiga šablooni abil. Kuna Fusion värvide konsistents on suhteliselt vedel võib šabloonidega piltide värvimine esialgu pisut keeruline tunduda. Küll aga mitte midagi võimatut! Siin on Sulle mõned nõuanded, mida võiksid šabloonidega värvimisel meeles pidada: 

  • Kinnita šabloon pinnale maalriteibiga vältimaks selle liikuvust värvimise ajal;
  • Kasuta alati värvimisel kuiva pintslit;
  • Mida vähem värvi pintslil seda parem ja viimistletum on tulemus.

Lisaks jagan Sinuga ka videot (seekord ilma tehniliste viperusteta), kuidas need vintage kirjakesed toolidele šabloonidega värvisin:

Video asub siin!

Nii siis lase veel värvil veidi kuivada ja oled oma taaskasutus projektiga edukalt lõpule jõudnud. Fusion värvid ei vaja viimistlemiseks ei vaha ega ka lakki! Super 🙂

Just nii lihtsalt, kiirelt ja odavalt saad Sinagi oma kodus sisutust uuele elule aidata!

Toolide kollaaz

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply