0
In Tee Ise õpetused

Tee ise: Kingikotid ja karbid jõuludeks

Jõulud on teadupärast olnud alati andmise, heategude ja isetegemise aeg. Perega üheskoos ise tegemine teeb südame soojaks, toob kõik kokku ja annab hingele soojust. Lisaks loob see kuidagi erilisema tunde kui oled jõuludeks midagi täiesti ise teinud. Seekord on meil Sulle praktiline isetegemise õpetus, et luua jõuludeks kuuse alla tõeliselt ägedad kingikotid ja -karbid. Nii toetad ühtlasi ka taaskasutuslike ideid ja vähendad niigi jõulude aeg märgatavad liigtarbimist. Omapärase stiiliga taaskasutamiseks mõeldud kinkekotid ja -karbid on suurepäraseks kingituseks ka omaette. Minimalistlikult disainitud must-valgeid kotikesi ja karpe saab jõuluajal kodus kasutada ka silmapaistvate sisekujunduslike elementidena!

Vajalikud vahendid:

 •  taaskasutusmaterjalidest kinkekotid/karbid;
 • maalriteip;
 • pintslid;
 • Fusion mineraalvärvid must & valge;
 • harilik pliiats;
 •  joonlaud;
 •  käärid;
 • glitterliim;
 • dekoratiivteip kuldne;
 • käsitöökaunistused meisterdamiseks:kuldsed lumehelbed;
 • prinditud põdrapea pildid;
 • superliim Moment.

vajalikud-vahendid

Jälgi neid lihtsaid samme, et luua maagilisteks jõuludeks pilkupüüdvad kingikotid ja -karbid.

1. Alusta sellest, et otsid internetist sobivad pildid, prindid need välja kingikottidega sobivas suuruses ja lõikad need mööda piirjooni välja. Näiteks googelda „deer head silhouette“ ja lae see fail endale printimiseks arvutisse.

tookaik-1

2. Eemalda kinkekottidelt paelad ja pane need värvimiseks kõrvale. Mõõda kinkekoti kõrgus ning arvesta välja mitu triipu saad kinkekotile teha. Märgi harilikuga punktid ja tee seejärel piirjooned kogu koti ümber. Kirjuta hariliku pliiatsiga lahtritesse V-valge või M-must, et teaksid teipimisel värvide vaheldumise loogikat jälgida. Tee sama karbil.

tookaik-2

3. Teibi valgete triipude värvimiseks piirjooned kogu koti ja karbi ulatuses. Kõige parem on selleks kott kenasti lahti vormida.

tookaik-3

4. Värvi jooned valgeks Fusion mineraalvärvidega kahe kihina, lastes värvil kihtide vahel umbes 30 minutit kuivada. Seejärel eemalda koheselt teip värvitud kottidelt ja karbilt.

tookaik-4

5. Korda tegevuskäiku teipimisest ja värvimisest, et luua valgete kõrvale mustad triibud.

tookaik-7

6. Alusta kottidelt ära võetud paelte värvimist glitterliimiga. Kasuta alusena tavalist A4 formaadis lehte või näiteks kilekaant. Tõmba paeltele peale glitterliimiga triibud ja aja need laiali väikese pintsliga. Jäta mõneks ajaks paelad kuivama.

tookaik-5

7. Olles lasknud musta-valge triibulistel kottidel ja karpidel kuivada võid asuda hariliku pliiatsiga põdrapea kontuuri kottidele joonistama. Samal ajal tee värviparandused musta ja valge värviga ning peene pintsliga.

tookaik-8

8. Järgmise sammuna kanna kindla käega piirjooned glitterliimiga ja värvi need ära ka seest. Lase liimitud pindadel kenasti kuivada.

tookaik-9

9. Otsi karbi dekoreerimiseks välja kuldsed lumehelbed, superliim Moment ja dekoratiivne iluteip.

tookaik-11

10. Liimi lumehelbed karbile vähemalt kahele küljele, lase liimil kuivada. Märgi karbile hariliku pliiatsiga täpid kui kõrgele iluteipi soovid. Näiteks 2,5 cm kogu karbi ulatuses, et kaunis teip oleks iga nurga alt vaadates otse.

tookaik-12

Ja sellega oled loonud ise jõuludeks toredad kingikotid ja -karbid.

jouludeks-1

Jõulud see on väikeste ja suurte imede aeg, kinkimise rõõmu ja isetegemise aeg!

Valminud kinkekotte-ja karpe saad kasutada nii omapärase jõulukingitusena, lähedaste kinkide pakkimisel kui ka kodu pühade eelsel kaunistamisel!

jouludeks-4

Kauneid jõule ja head isetegemise rõõmu!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply