0
In Tee Ise õpetused

Tee endale ise Kriiditahvel Fusion™ Mineral Paint värvidega!

Pane nüüd oma pintslid valmis sest see lühike isetegemise õpetus on eriti lõbus. Nii lihtne, et sul on seda raske uskuda!

Kriiditahvlid on tänapäeval sisustuses kenaks aksessuaariks, lisaks on nad kodumajapidamise organiseerimisel ka praktilised. Kriiditahvlit võid uuenduslikult sisekujunduses kasutada nii hooajalise kunsti presenteerimiseks kui ka vanamoodsalt meeldetuletuste, To Do listide ja toidupoe nimekirjade kuvamiseks.

Siin on kõik, mida sa vajad:

  • vana pildiraam, kapiuks või seinapilt;
  • Fusion™ Mineral Paint;
  • pintsel;
  • kriit;
  • liivapaber (220)
  • maalriteip;
  • riie.

Pildiraamiga kriiditahvlit tehes tasub mõelda ka sellele, kuidas raami silmapaistvaks teed.

Õpetuses on kasutatud pildiraami disainimiseks järgnevat:

  • Fusion™ Mineral Paint;
  • paberpits;
  • Decoupage meedium.

Vajalikud vahendid

Mina kasutasin kriiditahvli loomiseks kõige käepärasemat toorikut, milleks oli täiesti tavaline 10×15 cm puidust pildiraam. Kriiditahvli värviks valisin Fusioni™ Ash´i (värvuselt tumehall). Oma projekti puhul jälgi kindlasti, et tegemist oleks sulle sobiva suurusega ja soovituslikult sileda pinnaga toorik. Väga vahvad ja inspireerivad toorikud on vanad pildiraamid ja eritasemelised kapiuksed.

Esimese sammuna värvisin pinna kaks korda üle Fusion™ Ash´iga. Seejärel jätsin värvitud pinna kuivama (soovituslik kuivamise aeg on 12-24 tundi). Ära unusta, et võid kasutada ükskõik millist Fusion™ värvitooni, kriiditahvel ei pea tingimata must olema. Eriti vägeva vanakooli kriiditahvli saad kasutades Fusion™ Ceramic Greeni või Homestead Blued. Sul on seega võimalus oma koju disainida just selline kriiditahvel, mis kõige paremini Sinu sisekujundusega ühilduks!

Värvitud tahvel

Selline näeb välja minu kriiditahvel peale kahte kihti Fusion™ Ashi värvi.

Nüüd on jäänud veel ainult üks samm! Võta kriit, keera see külili ning hõõru seda kogu värvitud pinna ulatuses. Mis me teeme on pinna ettevalmistamine kriidi jaoks. Nii pääsevad pisemadki kriidi osakesed värvi vahele ning tekitavad vastupidava kriiditahvli pinna, kuhu edaspidi saab korduvalt kriidiga kirjutada/joonistada.

Kriiditahvli etevalmistus

Järgmiseks võta palun riie (hoia see kuivana) ning hõõru kogu kriit hoolikalt tahvli pinna sisse.

Voilaaa…kriiditahvel on valmis!

Mitte veel päris…meil on veel pildiraam, mis vajab uuele elule aitamist 🙂

Kõigepealt karesta kergelt pildiraami pind liivapaberiga, seejärel puhasta üleliigne lihvimise tolm. Soovituslikult teibi maalriteibiga raami tagune pind ja sisemine äär, nii väldid värvi liigset valgumist kohtadesse, kuhu sa seda ei soovi. Vali endale meelepärane Fusion™ värvitoon, antud projektis osutus valikuks kargelt pastelne Fusion™ Champness. Tumeda värvitooni valikul pääsed ühe värvikihi lisamisega 🙂

Tahvel

Pildiraam värvitud ja kuivanud, alustasin  paberpitsi lisamist Decoupage meediumiga pildiraami vasakule küljele. Lakkisin pinna meediumiga üle 3 x vältimaks hilisemat paberpitsi lahti koorumist.  Nii nagu ikka ei vaja Fusion™ värvid lisa viimistlust ei laki ega vaha pealekandmise näol ning värvi kuivades võid projekti edukalt lõpetatuks tunnistada!

Just nii lihtne! Nii kiire! Nii armas!

Mini kriiditahvel

Palju inspiratsiooni oma projekti jaoks leiad Pinterestist! Mind inspireeris kaunis sügisene kriiditahvel meie oma Fusion™ värvide tootjalt Jennylinilt…

Kriiditahvel inspiratsiooniks

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply