0
In Populaarsed postitused/ Tee Ise õpetused/ Video juhendid

Kuidas värvida laminaadist mööblit?

Siin on Sulle üks lühike ent hästi jälgitav juhis, kuidas mineraalvärvidega värskendada selliseid keerulisi pindu nagu seda on laminaat. Neid samme võid jälgida ka melamiinist riiulite värskendamisel, külmkappide uuendamisel või köögimööbli värvimisel. Videos on tehtud läbi kõik sammud alates ettevalmistusest viimistluseni. Hästi oluline on siinkohal mainida, et iga projekti puhul ei ole vaja pinda lisaks vaha ega ka lakiga viimistleda ning igat pinda ei saa eelnevalt karestada (nt. metall ust/ külmkappi).

Panen siia lingi videost ja kirjutan alla paari lausega lahti, kuidas antud laminaadist mööbliplaadi üle värvisime. Head vaatamist!

 

Ettevalmistus

Esimene samm köögimööbli uuendamisel võiks alati olla puhastus õlist/rasvast/toiduplekkidest. Kasutada näiteks Special Cleani või White Spiritit. Teha järelpuhastus puhta vee ja lapiga. Tavapäraselt kodumajapidamises kasutatavate puhastusvahenditega tasub olla ettevaatlik kuna need võivad pinnale jätta kihi, millele ei saa värv hästi nakkuda. Puhas soe seebivesi ja svamm ajab ka asja ära.

Kui pind on puhas alusta järgnevalt: Karesta ja matista kogu värvitav pind liivapaberiga, nii lood värvile “hammast” nakkumiseks ja kinnitumiseks (karestamine avab pinnal pealmised poorid).  Puhasta märja lapiga lihvtolm pindadelt.

Keerulised pinnad nagu klaas, metall, plastik, laminaat jm tugevalt kõrgläikelised pinnad krundi päev enne Ultra Gripiga (piimjas akrüülibaasil emulsioon nakkumise parandamiseks). Suurtel pindadel kanna peale mikrofiiberrulliga, väikesematel lapiku sünteetilise karvaga pintsliga. Lase 12 tundi kuivada.

Värvimine

Kui soovid siledat ja satiinset värvkatet pinnale siis kasuta sünteetilise karvaga pintslit. Cling On! sarja pintslid lause liuglevad värvitavatel pindadel ja nendega on väga lihtne triipudeta viimistlust saavutada. Värvimisel väldi edasi-tagasi pintseldamist ja viimased tõmbed olgu ühtlased ühest otsast teise. Tööta kiiresti, sul on kuskil 2 minutit aega, et värvitööd parandada, enne kui see kuivama hakkab. Värvil lase kihtide vahel 2-4 tundi kuivada. Mida keerulisem on värvitav pind, seda pikema ooteaja soovitan kihtide vahele jätte. Tulemus jääb oluliselt parem 🙂

Videos kasutatud tooniks on Soapstone Penney & Co kollektsioonist.

Kaunistamine

Soovides esemele aktsenti ja ilmekust juurde lisada, saad seda teha läbi šabloonide mustreid luues. Ära unusta, et šabloonimine on kuiva pintsli tehnika. Enne šablooni kohale pintsli asetamist pintselda salvrätikul või paberil kogu üleliige värv maha. Sirgere piirjoontega töö nõuab pisut kannatust. Vaata ka videost, kuidas kahe värviga ombree efekti ja varjutamist teha. Jäta meelde šabloonimise põhireegel: vähem on parem 🙂 Värvideks kasutatud Azure & metallik Vaske.

Viimistlemine

Suurt kasutust leidvad pinnad nagu söögilauad, kirjutuslauad ja köögimööblil kapiuksed on soovituslik lisaks viimistleda Tough Coatiga ( läbipaistev matt viimistlusvahend, mis annab pinnale veel seda ekstra tugevust juurde). Tough Coati kanna peale, kas kergelt niisutatud mikrofiiber lapiga või lapiku sünteetilise karvaga pintsliga. Vali töövahend alati viimistletava või värvitava pinna suuruse järgi. Näiteks värvides suurt kapiust väikese pintsliga (1-2 cm lai), tekitad oluliselt rohkem triipe pinnale kui 3-5 cm laiuse pintsliga. Viimistlemisel Tough Coatiga ole kiire ja alusta vahendit peale kandes kohe sirgete ühesuunaliste tõmmetega olgu Sinu töövahendiks lapp või pintsel.

Lisaks näed videos, kuidas parem pool plaadist sai viimistletud naturaalse mesilasvahaga. Mesilasvaha võiks Sinu valik olla kui soovid tumedale pinnale natuke sära ja sügavust juurde lisada (samuti vältida näpujälgede teket).

Tavalised kapid, kummutid mineraalvärvidega värvides viimistlusvahendit eraldi kinnitamiseks ei vaja.

Panen siia juurde ka pildina värvitud ja viimistletud laminaadi.

Ja veel….

Ole kolme nädala jooksul eset kasutades ettevaatlikum, värv vajab lõplikuks kuivamiseks aega 🙂

 

Edukaid värviprojekte soovides,

Teivi

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply