0
In Tee Ise õpetused

Kuidas kasutada transfeer geeli?

Olles ise suur käsitööhuviline ja loomeinimene kasutasin selles Transfeer geeli kasutamise piltjuhises just näidistööna tootesiltide meisterdamist. Küll aga ei tasu lugejal sellest end heidutada lasta sest töökäik on sama kui soovid endale koju vägeva vintage stiilis seinapildi või lastetuppa uksesildi teha. Kindlasti teeme inspiratsiooni jagamiseks ka selle teemalise “step-by-step”  juhendi blogisse.

Usun, et meie kohalikel kunstimeistritel ja loomeettevõtetel on potentsiaali küllaga. Tean aga päris kindlalt, et väga paljud andekad ja eristuda soovivad käsitöömeistrid vaevavad tihti pead selle üle, et kuidas nende töö erineks ja silmapaistev oleks. Pööratakse suurt tähelepanu detailidele, turundusele, eelkõige brändingule. Pakend, tootesilt, tooteinfo presenteerimine ja palju muud- see kõik vajab ühtset stiili ja läbimõeldud taktikat. Tänapäeval ei ole bränding enam pelgalt logo ja veebileht. See on palju enamat ja peegeldub kõiges, mis toodet ümbritseb. Üks esimesi asju, mis käsitöömeistri tehtud tööd laadal, messil või välimüügis esindab on tootesilt. Loe edasi kui ka Sina oled tüdinenud palju kasutatavast vanapaberil olevatest tootesiltidest!

Tutvustan Sulle võimalust luua endale tootesildid puidust toorikutel. See on imelihtne, kiire ja odav meetod enda loomingu juurde isikupärased tootesildid luua. Sul on lõpmatult palju erinevaid värvikombinatsioone tootesiltide põhjadele ja mitte ühtegi takistust kaunilt värvilist logo oma toote juurest uhkelt presenteerida.

Sul läheb vaja:

Vajalikud vahendid.php

Kahjuks avastasin mõned kuud tagasi, et Eesti turul on väga kehva valik puidust tootesiltidele. Kui päris aus olen siis praktiliselt olematu. Õnneks on aga olemas selline tore koht nagu seda on Etsy– käsitöö MEKA . Kasuta otsingus näiteks rustic wooden tag või wooden product tags ja sulle peaks avanema päris suur valik erineva kuju ja mõõduga toorikuid. Üldjuhul saadetakse sellised tooted maksikirjana postkontori, mis tähendab väiksemat saatmiskulu kui seda on riigisisene pakiautomaadi teenus. Inglismaalt tellides jõuab kaup sinuni 5-7 tööpäeva jooksul, mis ei ole sugugi pikk aeg. Soovitan Etsys pisut ringi vaadata ka neil, kes soovivad lihtsalt kodu disainimiseks  ja isetegemiseks huvitavaid toorikuid 🙂

Tegevuskäik:

1.Alusta esmalt pindade värvimisest. Vali selleks oma lemmikvärv, väikeste projektide puhul piisab Sulle vaid testri suuruses (37 ml) värvist. Lase värvil kihtide vahel 2-4 tundi kuivada

Värvi nr.1 php

Tootesiltide värvimisel soovitan paela läbi augu panna. Sellest on hea värvimisel kinni hoida ning kasutada tootesiltide kuivama panemisel kinnitusvahendina.

Värvi nr.2 php

Nipp: Tootesildid saad kuivama panna näiteks kardinapuule!

2. Järgmisena prindi välja pilt, mida soovid transfeeriga pinnale kanda. Tee seda kindlasti laserprinteriga ja ära unusta pilti eelnevalt arvutis peegelpilti pöörata. Arvesta sellega, et töö lõplik tulemus võib olla otseselt seotud pildi trükikvaliteediga. Tootesiltide tegemisel soovitan kasutada kohaliku trükikoja teenust, maksta mõned € saamaks ideaalse trükikvaliteediga pilte. Eeltööna on tarvilik mõõta programmis parajaks pilt, mida transfeeriks kasutad. Näiteks kasutasin antud juhises tootesiltide toorikuid 50 ml läbimõõduga ja 40 x 70 cm, seega pidid arvutis ja välja printimisel suurused ühtima. Kui kasutad printimise teenust saad alati paluda teenindajal kujundusprogrammis vastavad suurused paika panna.

Mööda nr.3 php

Kasuta hariliku pliaatsi ja mõõda välja sobiva suurusega pilt, tee piirjooned.

Mõõda nr.4 php

Logode puhul arvesta alati nii öelda “vaba” ruumi vajadusega selle kõigis neljas küljes.

Mõõda nr.5 php

Seejärel lõika piirjooni jälgides välja sobivad pildid.

Lõika nr.6 php

Ümmarguste logo piltide puhul arvesta välja lõikamisel 1-2 mm vaba ruumi.

Lõika nr.7 php

3. Kanna tootesiltide toorikutele pintsliga peale transfeer geeli. Püüa geeli peale kanda pigem paksema kihina kui õhukesena.

Transfeeri nr.8 php

Seejärel aseta transfeer geeliga kaetud märjale pinnale pilt. Jälgi, et pilt jääks keskele ja asetseks nii nagu soovid.

Transfeer nr. 10.php

Kasuta puuvillast kangast, et suruda välja üleliigsed õhumullid. Puhasta kindlasti külgedelt transfeer geel, mis selle tegevuse käigus paberil alt välja tuli.

Kuivamine nr. 11 php

Pane tootesildid kuivama. Kuivamisaeg võiks olla 6-12 tundi, see on piltide transfeeri tehes alati kõige ootusärevam aeg. Küll aga on lõplik tulemus alati väärt ootamist.

4. Peale kuivamist võta tootesildid ja immuta neid jooksva vee all mõned sekundid (sellist tehnikat armastan isiklikult kasutada). Soovi korral võid pinda märjaks immutada ka märja nuustiku või lapiga. Lase veel mõned minutid paberikihtidesse jõuda nii, et pilt hakkab tasapisi läbi paistma.

Immuta nr.12 php

Seejärel alusta ettevaatlikult paberi pinnalt maha hõõrumist. Tee seda kindlasti tasapisi paberi kiht kihi haaval, et mitte transfeeritud pilti kahjustada. Hõõru pehme lapi või nailonist puhastuspadjaga (kulunud ilme jaoks), et eemaldada paber. Soovi korral võid paberit eemaldada ka näpuga ringjate liigutustega hõõrudes. Leia endale sobivaim tehnika.

Hõõru nr.14php

Vahepeal võid tootesildi uuesti jooksva veel alla panna, et eemaldada lahti tulnud paberi tükid. Soovitan paberit eemaldada üks etapp korraga ja nii 2-3 korda. Immuta, hõõru õrnalt ja puhasta vee all ja korda tegevust.  Lase oma projektil kuivada.

Valmis nr. 15 php

Ja voilaaa…nii lihtsalt ja kiirelt saad Sinagi valmistada endale ehedad tootesildid või mõne isikupärase seinapildi!

Edu meisterdamisel!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply