0
In Retro Stuudio uudised

Värvikoolitused Retro Stuudioga

Dekoratiivvärvimine on üks parimaid võimalusi ise oma kodus disainida mööblit, sisustusesemeid ja isegi seinu. Lihtsate ja käepäraste vahenditega on võimalik luua tõeliselt isikupäraseid värvimänge ja viimistlusi, olenevalt isetegija visioonist, valitud toonidest ja värvimise tehnikatest.

Alustasime taas sügisese värvikoolituste perioodiga. Esimene võimalus meiega kohtuda tuleb 16. septembril Tallinnas ja seda Köögimööbli uuendamise värvikoolitusel. Nädal hiljem oleme Tartus Mineraalvärvid 101 värvikoolitusega, mille formaat on sel hooajal pisut täienenud. Oleme leidnud uued ja põnevad esemed, mille peal erinevaid värvimise tehnikaid praktiseerida ning mis hiljem osalejatele jäävad. Jagame täiendavat infot ka peagi meie facebooki lehel.

Mis uus hooaeg värvihuvilistele toob?

Mineraalvärvid 101 värvikoolitusel käsitleme mööbli- ja sisustusesemete ettevalmistust värvimiseks, värvimistööd ja erinevaid võimalusi eseme viimistlemiseks. Koolitus sobib hästi neile, kes alles alustavad tutvumist värvide huvitava maailmaga kui ka neile, kes juba varem värvimisega kätt on proovinud. Koolitusel õpime selgeks erinevaid mööblivärvimise tehnikaid modernses võtmes: freskoga värvimine, vaha plokkiga vanutamine, šabloonimine, aktsendi lisamine toonitud vahade ja glasuuriga.

Tutvume erinevate viimistlusvahenditega ja nende koostise ning kasutusalaga. Koolitusel on võimalik proovida kätt erinevate naturaalsete ja toonitud viimistlusvahenditega.

Võrdleme põgusalt metallik värvide ja mineraalvärvide erinevusi. Tutvustame ja näitame peitsidega (piimavärvi) värvimist ja kasutame metallik värve erinevate tööde kaunistamisel.

Jagame nõuandeid, kuidas šabloonidega värvida ilma, et värv laiali valguks! Lisaks õpetame läbi šabloonide varjutamist ja “ombré” efekti saavutamist.

Köögimööbli uuendamise värvikoolitusel on fookuses just köögimööbli ettevalmistus värvimiseks, värvimine, kaunistamine ja viimistlemine. Koolitusele ootame kõiki, kellel pikemat aega küpsemas plaan oma köögile uus elu ja hingamine anda.

Räägime mööbli ettevalmistamisest, kuidas ja mida kasutada kappide puhastamisel toiduplekkidest ja rasvast. Jagame nõuandeid ja nippe, mis Teie värvimistöö kergemaks teevad ja loomulikult ka inspireerivaid mööbli uuendusi pildis.

Koolitusel on võimalik kapiustel erinevaid viimistlusi ja värve ise proovida, et leida see sobiv stiil ja värvigamma just Sinu kodukööki. Samuti disainime erinevate värvimistehnikatega kapinuppe ja näitame, kui lihtne on uuendada kulunud käepidemeid metallik värvidega. Iga osaleja redisainib koolitusel ühe käepideme ja puidust kapinupu.

Millega sobib köögimööblit viimistleda ja kas üldse? Lähemalt juba meie värvikoolitusel!

Koolitus sobib kindlasti ka kõigile neile, kellel plaanis mõni sektsioonkapi või vitriinkapikese uuendus 🙂 suurepärane võimalus kapiuksel enne tehnikaid, värve ja meetodeid katsetada.

Mööbli kaunistamise värvikoolitusel õpid, kuidas kasutada 3D-tehnikaid mööbli- ja sisustusesemete dekoreerimiseks. See koolitus on Sulle, kui soovid omandada ägedaid nippe, millega ka kõige loitunumad esemed maitsekalt modernseteks pilgupüüdjateks muuta!

Koolitusel on fookuses 3D-tehnikate ehk kõrgendatud efektiga või erinevate pastadega tehtud dekoratiivsed ornamendid, viimistlused ja mustrid. Õpid tuhmunud laminaadist pindadele tegema autentset puidusüüd ehk dekoratiivset aaderdust, kaunistama kummuti sahtlipaneele kauni prantsusepärase kirjaga french script tehnikas ja tegema mööblile pastadega ornamente aktsendi andmiseks. Tehnikate õppimisel kombineerime ja segame värve omavahel, kasutame erinevaid tekstuurseid pastasid & toonitud viimistlusvahendeid.

Ühtlasi anname Sulle koolituselt kaasa baasteadmised mööbli renoveerimisest, et ka alustajana ei jääks ükski mööbliuuenduse projekt teostamata!

 

KOOLITUSKAVA 2017 Sügis-Talv

16.september Köögimööbli uuendamise värvikoolitus Tallinnas

23. september Mineraalvärvid 101 värvikoolitus Tartus

7.oktoober Mineraalvärvid 101 värvikoolitus Saaremaal

21. Oktoober Köögimööbli uuendamise värvikoolitus Toilas

11. November Köögimööbli uuendamise värvikoolitus Pärnus

18. November Köögimööbli uuendamise värvikoolitus Tallinnas

25. November Mööbli kaunistamise 3D tehnikad Paides

2. Detsember Mööbli kaunistamise 3D tehnikad Pärnus

9. Detsember Mööbli kaunistamise 3D tehnikad Tallinnas

14. Detsember Jõulukella meisterdamise töötuba loovõhtul Tallinnas

TOIMUNUD KOOLITUSED

11.veebruar Tartu Rahvaülikoolis 11.00-15.00

19.veebruar Tartu Rahvaülikoolis 11.00-15.00

25.veebruar Saaremaa Kunstistuudios 12.00-16.00

5.Märts Toila Loomekeskuses

11. Märts Tallinnas Projektiekspert ruumides 11.00-15.00

18.Märts Tartus Paberikunsti Stuudiopoes, Jaama 76-B7, Tartu 11.00-15.00

26. Märts Toila Loomekeskus

8.Aprill Pärnus Maarja Magdaleena Gildis, Uus tn 5, Pärnu.

23.Aprill kell 11.00-15.00 Tartu Rahvaülikoolis, Vaksali 7 (Köögimööbli uuendamine)

29.Aprill Pärnus Uus Kiht töötoas 11.00-15.00 (Mineraalvärvid 101 Värvikoolitus)

6. Mai Tallinnas Projektiekspert ruumides 11.00-15.00 (Köögimööbli uuendamise värvikoolitus)

20.Mai 11.00-16.00 Värvikoolitus “Vanast uus” Sinu mööblieseme ja dekoratiivpadja redisain. Tallinnas Projektiekspert ruumides, Endla 4, Tallinn.

27.Mai Võrus Võluvõru Koolituskeskuses Jüri 19a, 11.000-15.00

Kui Sa soovid oma kodulinna Retro Stuudiot koolitama anna meile kindlasi märku! 🙂

Värvimiseni…

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply