0
In Fusion™ Mineraalvärv/ Mööbli värvimise 1-2-3

Nõuandeid mööbli värvimiseks!

Soovid vana-ja antiikmööblit uuendada nagu asjatundja? Teha seda kiiremini, läbimõeldumalt ja säästlikumalt, säilitades eseme ajastuhõngulise väärtuse? Investeeri aega ekstra tegevustesse!

TEA MILLAL JA KUIDAS PINDA ETTEVALMISTADA, VÄLTIMAKS HILISEMAT VIIMISTLUST LAASTUKISKUMISEST JA MAHA KOORUMISEST

 • Isegi kui sul on nii palju õnne, et leiad väga hea seisukorras mööblieseme vajab see siiski korraliku puhastust. Turul on müügil palju erinevaid spetsiaalseid puhastusvahendeid, kõige käepärasemad neist on fairy (eemaldab ideaalselt rasvaplekke) ja soodapõhised puhastusvahendid. Püüa meeles pidada, et pinnad tuleb lisaks veel veega puhastada, et eemaldada võimalikud puhastusaine jäägid. Kindlasti keera oma mööbliese ka ümber, mustus pesitseb seal, kus me seda tavaliselt ei märka.
 • Kui sa värvid kummutit, või mõnda teist mööblieset sahtlitega, klaasiga, käepidemetega siis eemalda ka need puhastuseks. Jäta käepidemed külge ainult sellele juhul kui plaanid need üle värvida.
 • Nummerda eemaldatud sahtlite tagaküljed, et need hiljem kenasti oma kohale tagasi panna. Usu või mitte aga ka ühes mõõdus sahtlid liiguvad kõige paremini siinidel, kus nad on seda juba aastakümneid teinud.

HÕÕRU LIIVAPABERIGA MAHA LAKIKIHT JA EBATASASUSED

 • Kellele meeldiks lihvida? Enamjaolt tunneme ahvatlust kohe värvima asumisele. Teed seda nii kaua kui nädal aega hiljem Sinu suur töö ja vaev lihtsalt koorub mööbli pinnalt maha sest värvil ei olnud sobivalt ettevalmistatud nakkuvat pinda. Tõenäoliselt mõistad alles siis, et lihvimine on vaeva väärt pingutus. Keskmise karedusega liivapaber, näiteks 220, on väga hea.
 • Kui soovid mööblieseme viimistluse uuele tasemele viia siis kasuta peene karedusega liivapaberit 200-400-ni, erinevate värvikihtide vahel.

PEAMINE

 • On projekte, mille puhul mööblieseme puhastamine ja kerge lihvimine on kõik, mida sa pead tegema enne värvima asumist. Seda juhul kui värv, millega oled otsustanud mööbli ära värvida on sarnane selle alusvärvile. Ka neil kordadel kui mööbliesemel ei ole naela auke või muid märgatavaid puidukahjustusi, asu aga julgelt värvimise juurde.
 • Kui mööbliese on eelnevalt juba värvitud on väga oluline teada millega- kas õli-või veebaasil värviga. Või on lisaks pinda töödeldud vaha või lakiga? Selle selgeks tegemine on imelihtne! Kasuta puhast valget riiet ja denatureeritud alkoholi. Tõmba alkoholiga immutatud riidega üle mööbli pinna. Kui värv tuleb maha on tegemist veebaasil värviga. Kui mitte, õlibaasil. (Alkohol on lahusti veebaasil või lateks värvidele, lakibensiin aitab aga eemaldada õlibaasil vahendeid).
 • Avastades, et sinu mööbliese on värvitud õlibaasil värviga siis kasutada õlivärvile sobivat kruntvärvi. Juhul kui veebaasil värv on üle töödeldud vahaga siis puhasta pind värvilahustiga (lakibensiin), seejärel kuivata niiske pind. Lase kuivada. Ühest korrast peaks üldiselt piisama. Seejärel või sa pinda ka liivapaberiga lihvida, et aluspind saaks sile. Kui sa soovid aga tekstuurest viimistlust siis pole lihvimine vajalik.
 • Kas sul on väga keeruline pind värvida? Fusion Ultra Grip võimaldab Fusion Mineral Paint´i kasutada pindadel, mis ei ole tavaliselt värvimiseks mõeldud, näiteks lakitud pinnad, laminaat, metall või klaas. See veepõhine emulsioon suurendab Fusion Mineral Painti nakkumist läikivatele lakitud pindadele. Ultra Grip on vedelalt piimjas, kuivades läbipaistvaks ja selgeks. Soovitame sul kindlasti katsetada eelnevalt oma meetodeid ja tehnikate erinevaid kombinatsioone, et suudaksid saavutada lõpptulemuse, mis üllatab ka Sind ennast! Ultra Grip´i kanna peale ühekordse kihina. Lase kuivada kuni 12 tundi enne kui asud Fusioniga värvima. Puhastada veega.
 • Fusion Colour Blocker on ideaalne vahend, et muuta mööblieseme värviuuendus imelihtsaks ja säästlikuks, säästes ühtlasi ka keskkonda. Kui sa kavatsed värvida tumedat pinda heledaks või vastupidi, kasuta Fusion Colour Blocker´it, et päästa end üleliigsetest värvikihtidest. Ära unusta Colour Blocker´it enne kasutamist kergelt raputada. Lase kihtide vahel kuivada 2-4 tundi.

fusion-store-display-2

ON PEAAEGU AEG VÄRVIDA. Vali parim pintsel oma projektile.

 • Õige mööbli värvimise pintsli valimine on peaaegu sama tähtis kui värvi brändi ja tooni valimine.
 • Õige töövahendi valimine mõjutab otseselt Sinu aega, raha ja töö kvaliteeti.
 • Valides endale õiget Fusioni pintslit, arvesta oma värvitava projekti suurusega. Väikest pintslit on hea kasutada värvides väikseid asju, nagu lillehoidjad ja serveerimislauad. Suurt pintslit soovitame valida suurteks projektideks nagu kummuti, riidekapi, töölaua või garderoobi värvi uuenduseks. Suurem pintsel suudab hoida endas rohkem värvi, see tähendab vähem pintsli värvi sisse pistmist ja ronimist kui värvite kõrgemaid kappe.
 • See ei ole tavapäratu kui kasutad mitut erineva pintslit ühe projekti puhul. Suurt või keskmist pintslit kasuta mööbli alumise ja välise osa värvimisel, väikest pintslit aga sisemuse, sahtlite ning nurkade ja detailide jaoks.
 • Kulutades pisut rohkem ressursse oma pintslitele tähendab, et need kestavad kauem, teevad töö ära kiiremini ja muudavad lõpptulemuse kaunilt viimistletuks. Ühtlasi kasutades Fusion Brush Cleaner´it (pintslite puhastusvahend) kaitsed oma investeeringut parimal võimalikul moel.
 • Kui sa teenid elatist mööbli värvimisega siis on peamine, et suudaksid kulud materjalidele ja töövahenditele hoida võimalikult madalad mitte tegemata järeleandmisi kvaliteedis.

NÜÜD VALI OMA FUSION MINERAL PAINT VÄRV JA ASU VÄRVIMA!

 • Alusta värvimist pöörates mööbliese tagurpidi. Seeläbi välistad, et hiljem mööblieseme all pintsliga roomama pead ning ei ole vaja muretseda, et kauni viimistluse saanud pinna ära rikud seda hiljem ümber pöörates.
 • Värvitud mööblieseme kvaliteeti hinnatakse tihti mitte ainult värvi vaid pigem detailide järgi. Seega varu aega ja kannatust, et kaunistustest mööbliesemele tõeline kunstiteos teha. Ja ära unusta, et lihtsuses peitub võlu 🙂
 • Sa ise ja su võimalikud kliendid soovivad kummutitel avada ka sahtleid, seega ole hoolikas ka nende värvimisel ja viimistlusel. Ehk võiks mõnes sahtli põhjas oodata klienti üllatus- siin tulevad abiks šabloonid, decoupage tehnika, transfeer pildid või geel jne.
 • Võta aega värvimaks sahtlite sisemust kui ka mööblieseme tagumist pinda ning ühtlasi ära unusta pealmisi pindu. Mis siis kui otsustad ühel päeval kummuti trepi kõrvale paigutada?
 • Ära unusta lisamast pilkupüüdvaid detaile! Uued lahedad käepidemed, kena siidipaberist ornament sahtli põhjas, šabloonid kummutil- ainult taevas on sinu inspiratsiooni piiriks!
 • Disaini uuendatavad mööbliesemed jäädes truuks iseendale, nii peegeldavad need kõige ehedamalt just sinule isikupärast stiili!

fusion-store-display-15

SOOVID LISADA MÖÖBLILE VANUTATUD EFEKTI?

 • Alusta sellega, et valid erinevate värvikihtide toonid? Toon toonis? Hele ja särav värv alusvärviks, mis torkab hästi silma mahedama ja summutatuma värvi pinnalt? Või vastupidi? Kaks värvitooni? Kolm?
 • Esmalt leia endale test pind, kus saad soovitud tulemust eelnevalt proovida. Eriti soovitan seda kui värvid mööblit kliendile või lihtsalt heale sõbrale. Nii saad presenteerida värvitavat projekti ja võtta temalt kinnituse soovitud tulemuseks.
 • Oluline- Fusion Mineral Painti puhul pead alati olema vanutades ettevaatlik kuna tegemist on mineraalvärviga siis värvitud pinda lihvides eemalduvad ka mineraalid. Nii võib tegelik värvitoon pisut muutuda. Loomulikult võib tulemus veel vägevam olla ent pead sellest teadlik olema.
 • Eksperimenteeri märja vanutamisega, mis on viimistluselt kaunim kui liivapaberiga vanutamine, ühtlasi vältides ka kriimustusi.
 • Lisaks pane proovile Distressing Beeswax Block (vanutamise mesilasvaha plokk)- peale alusvärvi värvimist ja kuivamist hõõru seda kohtades kus võiks loomulik mööbli kulumine tekkida, seejärel värvi pealiskiht.

fusion-store-display-18

KAS MA VAJAN KAITSVAT VIIMISTLUST VÄRVITUD MÖÖBLILE? Võib-olla. Võib-olla mitte.

 • Fusion Mineral Paint ei vaja lisaks kaitsvat pealislakki ega ka vaha, samuti mitte jätkuvat pinna hooldust.

Kuigi sul on erinevad võimalused, olenevalt sinu projekti eripäradest:

 • Fusion Tough Coat Clear on ideaalne vahend värvitud pindade kaitsmiseks nagu need palju kasutust leidvad pinnad- lauapealsed, istekohad, uksed, trepid. Fusioni Tough Coat loob esemele kaunilt mati satiin viimistluse.
 • Tumedaks värvitud mööbliesemetel võid plekkide ja näpujälgede tekke vältimiseks kasutada Fusioni Beeswax Finishit (viimistlev mesilasvaha), mis on toidu ohutu, täiesti naturaalne toode-luues pehme ja sileda satiin viimistluse väga kauaks ajaks.

fusion-store-display-6

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply