0
In Mööbli värvimise 1-2-3

Kas keegi ütles “Unistuste Köögimööbel”? Jah, palun!

Kas oled kunagi mõelnud, et sinu kodus võiks olla just selline köögimööbel nagu sa alati unistanud oled?

Mhh..see ei ole ju võimalik ilma suurte väljaminekuteta! Uue köögimööbli leidmine, ostmine ja paigaldamine on aeganõudev protsess, mis on lisaks väga kulukas. Räägime siinkohal mõne tuhande euro suurusest väljaminekust, pluss eeldab köögimööbli vahetamine osaliselt ka köögi renoveerimist!?! Tõenäoliselt ei suuda sa leida turul pakutavatest köögimööbli komplektidest just sellist nagu oled alati unistanud! Lisaks meeldis Sulle vana köögimööbli funktsionaalsus ja kappide asetsus…..ja me ei saa unustada osaliselt juba integreeritud tehnikat! Ja veel…sul on kodus väikesed lapsed, kes seda kaost koheselt ära kasutaks….ja valmistoit ei ole kunagi sinu söögilaual hinnatud olnud!

Usu mind, see kõik ei pea niivõrd stressirikas olema. Vastupidi, hoopis loov ja nauditav!

Kuidas Sulle meeldiks selline disain Sinu köögimööblil? Sul on vabadus valida nii sobivad värvid kui ka värvimise tehnika.

Nende kolme köögikapi viimistluse saavutamine on lihtne ja lisaks odav!

Kitchen-Cabinet-Ideas-1030x538

                        1 Värv                            1 Värv + antiikne glasuur                    2 Värvi vanutus

Tõenäolist suutsin Sind ära hirmutada selle mõttega, et hakkad ise oma köögimööblit uuendama! See ei olnud mul plaanis kuid just seda ma öelda tahtsin. Usu mind, sa saad sellega hakkama! Aga enne kui asume reaalsete sammude juurde siis siin on Sulle pisut inspiratsiooni…

Siin on üks hea näide tavalisest köögist enne, kus on kasutatud tumedaid värve ja naturaalsest puidust köögimööblit.

BeforeKitchenBefore1-710x575

Ja siin on köögimööbel peale Fusion värvi uuendust…

n3264549_5-copy

Ei ütleks, et tegemist on ühe ja sama köögiga! Muidugi otsustas selle köögi omanik uuendada ka seina värvi. Selline heledate värvide kasutus on muutnud köögi palju avaramaks ja valgusküllasemaks.

Mida suudaksid Sina oma köögis veel korda saata?

Jah, see kõlas nagu väljakutse!

Suudad selle teoks teha järgides neid järgmisi samme ja nõuandeid:

1.Ettevalmistus

small-before-photo-300x300

Rõhutan alati enne värvima asumist ettevalmistustööde tähtsust ja olen seda varajasemalt ka põhjendanud. Kui Sa oled otsustanud suunata oma aega, ressursse ja energiat oma köögimööbli uuendamisse siis ära unusta ettevalmistust, see on väga oluline!

On väga palju erinevaid võimalusi, kui me räägime Sinu köögikappide aluspinnast ja viimistlusest. Ei tasu unustada, et köögimööbli tootjad on andnud endast parima, et sinu kapid peaksid vastu rasvale, toidule, plekkidele, kuumusele jne. Olgu sinu köögimööbel laminaadist, melamiinist, täispuidust, lakitud või eelnevalt värvitud, kõik pinnad vajavad enne värvima asumist ettevalmistust, et värvil oleks pinnast nakkumiseks ja vasupidava viimistluse saavutamiseks. Seda järgides suudad endale disainida tõeliselt pilkupüüdva köögi!

Pinna etevalmistus on väga oluline just köögimööbli uuendamisel kuna köögipinnad puutuvad tihti kokku õli ja rasvaga. Värv ja rasv aga omavahel kokku ei sobi. Lihtsalt öeldes on õlid/rasvad pinnal vett hülgavad, mineraalvärvid on aga veepõhised värvid. Seega palun puhasta hoolikalt kõik värvitavad pinnad rasvaeemaldusvahendiga (sobivad käepärased üldpuhastusvahendid, Fairy aga ka äädika ja veelahus 1/1-le), loputa kindlasti hiljem pestud pinnad sooja vee ja puhta lapiga.

Kui oled hoolikalt köögimööbli värvitavad pinnad rasvast puhastanud, asume pindade ettevalmistamisele liivapaberiga. Karesta köögimööbli pinnad kergelt täies ulatuses liivapaberiga (220-400 karedus) eemaldamaks lakkikihti ja murdmaks lahti pealmisi pinna poore. Kui Sinu köögikappidel on aga sünteetiline viimistlus nagu laminaadil või melamiinil ning pinnad on kõrgläikelised siis soovitame Sul kasutada hoopis Fusion Ultra Grip´i. Lisa üks kiht Ultra Grip´i ja lase pinnal 12 tundi kuivada enne värvima asumist. Puidust köögimööbli puhul, millelt oled juba lakikihi maha karestanud võid koheselt värvima asuda.

2.Alustame värvimisega! 

Olles valinud sobiva värvitooni oma köögimööbli redisainiks võid asuda värvimise juurde. Värvi 1 kuni 2 kihiga pind, lastes sel kihtide vahel 2-4 (köögikappidel soovitaksin oodata isegi 4 kuni 12 tundi saavutamaks laitmatut viimistlust) tundi kuivada parima tulemuse saavutamiseks. Mineraalvärvidel on tõeliselt hea katvus kuid siiski on parem kasutada kahte õhemat kihti kui värvida pind ühe paksema kihiga. Sinu esimene värvikiht teeb tõenäoliselt ära 90-95% tööst olenevalt värvitavast toonist ja aluspinnast. Teine kiht katab kõik, mis Sul eelnevalt märkamata jäi. Teise kihi värvimisel kasuta vähem värvi ja püüa kergema survega pintseldada.

Fort-York-Red-300x167

Kapi uste maha võtmine ja nende horisontaalselt värvimine muudab protsessi Sinu jaoks lihtsamaks ja kiiremaks. Kuigi sa ei pea seda tegema, võid kapiuksi värvida ka maha võtmata. Sellisel juhul ära unusta, et värv tahab kuivada ning sel ajal ei saa sa kapiuksi sulgeda.

Mineraalvärvidel on väga head omadused kui me räägime värvi ise laiali valgumisest kuid üldiselt taandub kõik värvimise tehnikale ja kasutatavatele töövahenditele. Kui sa kasutad pintslit ja värvid käsitsi siis võid näha pintslitõmbe jälgi siin ja seal, kõik sõltub sellest, millise kvaliteediga pintsleid kasutad. Lisaks, kui palju värvi kannad pintslile ning millise survega värvi peale pintseldad. Laitmatu viimistluse saavutamiseks võid kasutada ka rulli või sprei värvimist kuid rullimine jätab siiski endast tekstuuri pinnale ning spreiga värvimine ei ole alati niivõrd praktiline.

Harjutamine teeb meistriks! Nõuanne: kasta pintsel eelnevalt vette, pigista üleliigne vesi välja ning seejärel kasta värvi sisse vähendamaks pintslitõmbe jälgede teket. Liiga palju värvi pintslil suurendab võimalust tekstuuri tekkeks pinnale, liiga vähe värvi aga takistab värvil ise laiali valguda. Harjutamine teeb meistriks!

Lihtne 2-värviga vanutamine

Kitchen-Cabinet-2-Tone-1030x447

Kas ma vajan lisaks viimistlusvahendit värvitud köögikappidele?

Fusion Mineral Paint on formuleeritud nii, et see juba sisaldab viimistlust, seega ei pea sa lisaks värvitud pinda millegagi töötlema. Sinu köögimööbel võib saada palju vett ja kulumist, Fusion värvidel on enneolematult hea vastupidavus, mille annab neile 100% akrüülvaik koostises. Värvitud pinnad on veekindlad, seega saad igasugu mustuse, rasva, näpujäljed pinnalt kergesti eemaldada! Selliste rohkem kasutust leidvate tööpindade värvimisel soovitame kasutada Fusion Tough Coat´i, mis annab Fusioni matile värvitud pinnale juurde kena satiinja ja sileda viimistluse.

*Nõuanne Vaha kasutamine köögikappidel ei ole soovitatav kuna see ei ole vastupidav kuumusele. Samuti võite vaid ettekujutada kuivõrd raske on vahatatud pinnalt rasvaseid plekke eemaldada!

*Boonus Kasutades Fusion Tough Coat´i valgeks värvitud köögimööblil kaitseb see seda ühtlasi ka pleekimise ja kollaseks muutumise eest.

Mis Sa köögikappide vanutamisest arvad?

Small-cabinet-photo-200x300

Jah, Fusioni värvidega suudad saavutada tõeliselt ilmeka vanutatud viimistluse. Täpselt nii nagu Sa ise soovid! Kui sa aga kasutad tehnikana tugevat liivapaberiga vanutamist siis soovitame sul pinnad kinnitada Fusion Tough Coat´iga kuna liivapaberiga värvitud pinna lihvimisel võid olla eemaldanud sellelt mineraale, mis pinnale vastupidavuse andsid.

Seinade värvimine ja köögimööbli kaunistamine!

Sinu köögi uuendamine ei pea nimelt lõppema kappide värvimisega. Sa võid lisaks värvida Fusioniga ka oma köögi seinad ja köögimööbli käepidemed. Huvitavat kontrasti saad anda oma köögile värvides köögisaarekese teist värvi kui ülejäänud mööbli. Samuti on kirsiks tordil kaunite käepidemete ja nupukeste lisamine oma köögi kapiustele. Ainult taevas on Sinu inspiratsiooni piiriks!

Close-Ups-Kitchen-Cabinet-495x400

Väga kauni vintage viimistluse saavutad ühe värvi ja antiikse glasuuriga…Kas pole mitte efektne?

Kitchen-Cabinet-Glaze-1030x444

Just nii lihtsalt…pisut värvi, uued käepidemed, või taaskasutatud vanad käepidemed, veidi aega ja Sinu köök saab tõeliselt värskendava uue hingamise! Võid uhkelt öelda, et oled ise sellega hakkama saanud!

Nõu ja abi saamiseks oma köögi uuendamise protsessis võid julgelt meie poole pöörduda 🙂

Köögimööbli uuendamise fotod pärinevad Joanne´ilt Muddaritaville ja köögimööbli enne ja pärast fotod Debbielt My Patch of Blue Sky.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply