0
In Fusion™ Mineraalvärv/ Mööbli värvimise 1-2-3

4 Nippi, mis aitavad Sul Fusion´i mööblivärve kasutada nagu “pro”!

Siin on Sulle mõned nõuanded, kuidas Fusion mööblivärve veel edukamalt kasutada! Alustame sellest, et tõenäoliselt on Fusion Mineral Paint värvid ühed kasutajasõbralikumad ja ökoloogilisemad mööblivärvid, mida hetkel Eesti turult leida võid. Mineraalvärvid nõuavad minimaalset pinna ettevalmistust ja värv saavutab enneolematu vastupidavuse ilma lakki ega ka vaha kasutamata. Fusioni värvide tootjad pakkuvad meile kõikvõimalikke täiendavaid tooteid, mis võimaldavad meil saavutada väga erinevaid välimusi ja viimistlusi oma projektile.

Teemal mineraalvärvide kasutamise lihtsusest mõtlesin, et panen kokku ühe lühikese blogi postituse, kus jagan mõned kiired ja lihtsad nõuanded, et sinu kogemus mööbli uuendamisel veelgi paremaks muuta!

1.Hea ettevalmistus on pool võitu…

Sinu projekti värvitav pind mängib otsest ja väga selget rolli selles, milline on Sinu projekti lõplik tulemus. Värv on täpselt nii stabiilne, kui seda on värvitav pind (teisisõnu, kui asud üle värvima pinda, millelt on värv osaliselt maha koorunud või on pinnal veekahjustused siis ei saa Sa loota, et värv sel pinnal imet teeb- kui pinna ettevalmistus on puudulik, on seda ka hilisem tulemus). Kui Sinu värvitav mööbliese on läikiv, lakitud või tõenäoliselt vahatatud, peaksid siiski suurepäraste tulemuste garanteerimiseks panustama pisut aega ja ekstra tegevusi pinna professionaalseks ettevalmistuseks. Mis iseenesest on imelihtne! Loomulikult, tee seda juhul kui soovid veatult täiuslikku viimistlust, mis kestaks!

Kergelt pinna karestamine liivapaberiga

Liivapaberiga pinda karestades murrad sa sisuliselt pinna pealmise kihi lahti. See võimaldab mikroskoopilisel tasemel 100% akrüülist mineraalvärvil haarduda/nakkuda väikeste augukestega, mille oled pinda liivapaberiga hõõrudes tekitanud. Küll ei tähenda see aga lõpmatuid ja tüütuid tunde liivapaberiga, lihtsalt võta 220 karedusega liivapaber või lihvimiskäsn ning hõõru sellega eelenevalt üle kogu värvitav pind.

Ettevalmistus

Puitu värvides kasuta oksakohtadel eelnevalt lakki

Ma ei jõua seda piisavalt rõhutada kuivõrd oluline on puitu värvides oksakohad (sõlmed) eelnevalt vastava lakiga kinnitada (oksakohtadest pressib end lisaks välja vaik, ehituspoest leiad spetsiaalse laki oksakohtade eelnevaks kinnitamiseks). Ükskõik, kui palju värvikihte sa peale kannad (ja see kehtib kõigi värvide puhul) on tulemuseks siiski värvi alt väljakumavad oksasõlmed. Eriti oluline on see samm okaspuidu värvimisel. Nii, et siiski ettevalmistus!

wood-knots

Laminaat

On väga palju erinevaid laminaat pindasid koos väga-väga paljude erinevate keemiliste töötlustega. Laminaat mööbli peamine eesmärk on takistada, millelgi muul nakkumast pinnaga- siin all on mõeldud ka teisi mööblivärve. Fusion on vee baasil 100% akrüül värv seega võib värvil olla raske nakkuda teatud sorti keemiliste ühenditega töödeldud laminaadist pindadega. Parim, mis sa eelnevalt teha saad on proovida väikesel pinnal, kuidas värv aluspinnaga nakkub. Fusion testrid on saadaval pisut alla 5€….seega on see hea ja odav võimalus testida oma projekti puhul nii sobiva värvi tonaalsust kui ka sobivust vastavale pinnale.

Mööblieseme ettevalmistusest loe lähemalt siit.

2.Kui kahtled, katseta enne järgi

Tõenäoliselt ei ole midagi hullemat, kui kulutada oma aega ja raha projektile, millest asja ei saa. Võid avastada, et valitud värv ja tehnikad ei olnud sobilikud vastavale pinnale! Või ei ole sa rahul valitud värvitooniga? Sellele on lahendus! Fusioni testrite kasutamine on kokkuhoidlik viis testimaks nii soovitud värvigammat kui ka tehnikaid erinevatel pindadel. Seeläbi saavutad kindlustunde ka suuremate värviuuenduse projektide puhul! Mõnikord aga vajadki sa ainult 1-2 testrit, et oma töö lõpetada.

Testri katvus

3.Vali endale töövahendid

Kõrge kvaliteediga töövahendite kasutamine on väga oluline just veatu viimistluse saavutamiseks. Fusion pakub meile just suurepärase kvaliteedi ja valikuga pintsleid, et viia värvimine uuele tasemele. Meie  naturaalse karvaga pintslid on Itaalias käsitööna valmistatud, valikus kahes erinevas suuruses pintsleid (suur ja väike) sombitumaks Sinu projekti vajadustega. Miks kasutada ümara peaga pintsleid? Lamedad pintslid on pigem uue aja leiutis, vanasti kasutasid kõik meistrid ümara peaga pintsleid kuna see suutis endas rohkem värvi hoida ja vajadus pintslit pidevalt värvi sisse kasta oli kordades väiksem. Vali pintsel lähtudes sellest, millist viimistlust soovid esemele luua!

13537526_585792881601754_8131175797920294230_n

Fusion 2016 repertuaari uued pintslid saadaval alates sügisest!

Nõuanne: kasta oma pintsel enne värvima asumist vee sisse ja pigista üleliigne vesi välja. See aitab sul vältida pintslitõmbe jälgede teket ja värvi peale kandmine on sujuvam!

Pane tähele, et pintslitõmbe jäljed tekivad värvides siis kui pintslil on kas liiga vähe või liiga palju värvi. Harjutamine teeb meistriks ja sellele aitavad kaasa kvaliteetsed töövahendid ja õiged töövõtted.

Selleks, et oma kvaliteetseid töövahendeid vääriliselt hoida ja hooldada kasuta Pintsli seepi. Tehtud naturaalselt puhastatud linaseemneõlist, mis puhastab ja taastab ohutult kõik Sinu kunstipintslid. Kasutatakse kõikide pintslitüüpide jaoks, sooblist sünteetiliseni. Suurepärane ka käte, põrandate ja tööpindade puhastamiseks. 100% naturaalne- mittetoksiline- lõhnatu….tõeliselt hea vahend oma pintslite puhastamiseks erinevate projektide vahel!

brush-soap-150-ml-600x600

4.Hoia oma värvipurgi kaas puhas

Fusioni värvid on pakendatud läbipaistvatesse plastikust purkidesse, et näeksid ka värve. Plastik, mida Fusioni värvide tootjad kasutavad on 30% ulatuses taaskasutus materjalidest.

Huvitav fakt: Homestead House Co´is pakendavad värvi inimesed, ka sildid on kleebitud käsitsi: Motoks ikka see, et palkame inimesi mitte masinaid!

Paljudel meist võib olla probleeme värvipurkide puhtana hoidmisega (seda eriti paljude-paljude projektide korraga tegemisel). Värvi ladestumine kaane juurde võib tekitada puru, mis hiljem värvi sisse kukub või on lihtsalt kaant hiljem väga raske eemaldada. Meil on mõned lahedused Sulle pakkuda!

Kruvikeeraja!

Tavaline lameda otsaga kruvikeeraja värvipurgi ja kaane vahele, seejärel väike ring peale ning näed kui imekergelt kaas purgilt lahti tuleb!

Kilekott või toidukile!

See on samal ajal nii lihtne ja efektiivne. Pane enne värvipurgile kaane peale panemist selle vahele toidukilet või tavalist kilekotti, keera kaas kinni ning hiljem näed kui kergelt ja puhtalt saad oma värvipurke hoida.

värv

Usun siiralt, et eduka värvimistöö aluseks on eelnev ettevalmistus, mitte ainult füüsiline värvitava pinna ettevalmistus vaid ühtlasi ka tegevuste planeerimine, tehnikate valimine ja katsetamine. Seda eriti juhul kui otsustad kasutada uusi töövõtteid ja tehnikaid. Isiklikult olen mõne väikese projekti puhul väga palju vaeva näinud kuna ootamatusi tuleb ikka ette, eriti keerulisemate pindade puhul nagu metall, tekstiil ja klaas. Mööblivärvimise gurmaanina on see mulle aga väljakutseid pakkunud, loovaid tegevusi peaks nautima pingevabalt! Tee seda Sinagi meie suurepäraste Fusion värvidega 🙂

Lisaks ära unusta, et olen Sinu jaoks olemas kui soovid eelnevalt mõne toote kasutuse osas konsulteerida või lihtsalt nõu küsida!

Helista, joonista, kirjuta- kuidas Sulle mugavam tundub!

Värvimiseni…

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply