0
In Fusion™ Mineraalvärv/ Taaskasutatud mööbel

Vanaroosa unistus

Jagan Sinuga ühel soojal ja päikselisel nädalavahetusel tellimustööna valminud värviuuendust.

Teinekord on väga inspireeriv, kellegi teise ideed teoks teha ja nägemus värvidesse panna. Lisaks on põnevust ja adrenaliini rohkem sest eksimisruumi ei ole. Neile, kes juba mõningast aega on värvimisega kätt harjutanud, soovitan kindlasti proovida…

Värvitöö peategelasteks on männipuidust heledaks peitsitud kummut ja riiul-kapp. Plaan oli kummut ja riiul sobitada tuppa, kus domineerisid soojad ja roosad tummised toonid. Ja, ideeliselt pidid värvitavad esemed saama pigem tumeda kui heleda kuue. Niisiis igaüks, kes mäletab Damask tooni ,oleks saanud aru, et see on parim valik antud ruumi. Tegemist oli meie tootevalikus olnud maheda vanaroosaga, mis kahjuks juba mõni aeg tagasi tootmisest maha võeti. Küll aga paljudele, kaasa arvatud mulle, südamesse jäi. Vaatame üle traditsioonilised “enne” pildid ja asume töö kallale.

Jagan Sinuga ka värvikatsetusi, mille õige värviretsepti saamiseks tegime.

Pean tunnistama, et see oli kõige põnevam osa kogu protsessist. Värvidega mängimine võib tõeliselt vahva olla. Aluseks võtsime Damask värvi, millest soovisime saada mõnevõrra tumedama tooni. Üllatuslikult lihtsalt avastasin värviriiulis ringi vaadates, kuidas Fort York Red punane ja Algonquin beež omavahel harmoneerudes võiks analoogse tooni võtta.

Mõeldud tehtud, alustasin 1/1-le vahekorrast (1 näidis), järgmisena 3/2-le (keskmine) ja lõpetasin punase ja sinise segamisest, millele lisasin Chocolate pruuni. Käiku läks keskmise värviretsepti alusel segatud toon.

Kasutatud vahendid:

Ettevalmistuseks

  • liivapaber (P180);
  • lihvimistald;
  • puhastamiseks lapp ja vesi;

Värvimiseks

Kaunistamiseks

Tegevuskäik seekord lühike ja lihtne, nagu ikka alustasime ettevalmistusega. Esmalt said eemaldatud kõik vanad nupukesed ja sahtlid välja tõstetud. Soovituslik on need ka ära numerdada või märkida. Teadupärast liiguvad ikka sahtlid kõige paremini nendel siinidel, kus on harjunud.

Suurte ja lamedate pindade puhul soovitan karestamiseks talda kasutada, et tööd kiirendada ja oluliselt lihtsustada. Peale seda märja lapiga tolm kokku ja oled valmis värvima.

Mina alustasin sobiva originaalvärvi kokku segamisest. Vaata vaid, millised kaunid pigmendivöödid.

Nõuanne: kui segad värvi pintsliga siis ära kasutada sama töövahendit ka värvimiseks, üks värvidest võib olla kogunenud pintsli karvade vahele. Värvima asudes võid märgata nii värvitaval pinnal triipe.

Ja veel enne väike testvärvimine…

Värvimiseks valisin mikrofiiber rulli ja abiks mõned lapikud sünteetilise karvaga pintslid Fusion´i sarjast, mis antud projekti puhul oli täiesti õigustatud. Esiteks lubas tol päeval kuni 28 c sooja ja päikest. Eesmärk värvida kiiremini kui värv soojas kuivada jõuaks. Teiseks valikukriteeriumiks olid suured lamedad pinnad, mida on lihtsalt rulliga parem värvida.

Maalriteipi kasutasin ainult ääre-ja alumise liistu kaitseks värvi eest. On soovituslik enne ära märkida, kui kaugele sahtlite kõrvalt võiks värvitud pind ulatuda (ehk kui sahtli ette panete siis kui kaugele küljepaneelid näha jäävad) . Näiteks 1 cm või hoopis 3 cm.

Ülemisel pildil näed ühe värvikihi saanud kummutit. Mikrofiiberrulliga värvimisel peaksid arvestama, et kihid on õhemad kui pintsliga värvides. Seega tavapärase 2-kihi asemel võid vajada 2-te värvikihti. Kõik taandub loomulikult ka eseme omaniku eelistustele ja nägemusele.

Sahtlite puhul said värvitud vaid esipaneelid. Külgede kaitsmiseks kasutasin maalriteipi, mille koheselt peale värvimist eemaldasin.

Veel üks oluline nüanss soojade ilmadega välitingimustes värvides ,on sobiv temperatuur värvimiseks, see on  vahemikus 10-20 C. Ideeliselt võiks seda reeglit õues värvimise puhul ka järgida. Kui värv hakkab liiga ruttu kuivama võib tulemuseks olla ebaühtlane, laikude ja triipudega värvitöö.

Olin parasjagu riiuli värvimise juurde asunud, kui kraad väljas küündis 25 C-ni. Sel hetkel taipasin, et nüüd töötab värv minu vastu. Nurkadest hakkas värv väga kiiresti kuivama ja nii oli tulemuseks ebaühtlane viimistlus, mis ähvardas kogu töö rikkuda. Lasin riiulil piisavalt kaua kuivada, tegin vahelihvimise (P220) ja poleerimise (P400) ning kandsin varjulises ja külmemas nurgas veel ühe kiire kihi värvi riiulitele. Tulemus sai palju parem.

Vaheriiuli värvimiseks eemaldasin selle ja jätsin küljed värvimata. Selle asemel lihvisin need kergelt liivapaberiga üle, et pärast riiul ohutult kanduritele tagasi asetada.

Kaunistamiseks kasutasime Maroko šablooni riiul-kapi küljel Šampanja metallikuga. Šabloonimisel pintselda üleliigne värv eelnevalt salvrätikul või paberil kuivaks ja asu mustrit looma. Tupsutades või ringitades? Analoogse šabloonimustri tegemisel soovitan tehnikana ringitamist. Töövahendiks Cling On! ümara peaga pintsel R16.

Sahtlite kaunistamiseks kasutasime Läbipaistvat Glasuuri, millele andsime tooni Šampanja metallikuga vahekorras 1/3-le (värv vs glasuur).

Pintseldasin õrnalt soovitud kohtadesse glasuuri peale ja hõõrusin salvrätikuga üleliigse maha.

Ülemisel pildil näed, kuidas vasakpoolne sahtel oli matt ja parempoolsele on lisatud aktsenti glasuuriga. Piisavalt tagasihoidlik, et mitte üle pingutada ent siiski silmatorkavalt efektne.

Ja viimase sammuna puurisime kapinuppude augud suuremaks ja asendasime vanad uutega.

Ja ei mingit vaeva eseme viimistlemisele või värvi kinnitamisele vahaga. Suurepärane, mis!?! 🙂

Värviuuenduse läbinud kummut ja riiul-kapp on Sinu ees.

See oli ühe toreda perekonna vanaroosa unistuse täitumine 🙂

Ja milline on Sinu?

Värvimiseni…

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply