0
In Fusion™ Mineraalvärv/ Populaarsed postitused

Fusion Mineral Paint-kõik, mida üks mööbli värvimise entusiast võiks teada

Kõik, mis ühte Fusion mööblivärvide entusiasti võiks huvitada on kogutud infona kokku ja siia postitusse koondatud. Mulle isiklikult meeldib olla teadlik, millega oma kodus ja klientidele mööblit uuendan.  Usun, et see taust informatsioon aitab ehk mõista pisut paremini miks Fusion värvid nii head on, samuti annab see võimaluse erineva brändi värve võrrelda, et teha oma eelistused. Nii siis jätsin hetkeks oma suuremad mööblivärvimise projektid korraks pooleli ning otsustasin kirjutada lühidalt Fusion värvide taustast, koostisest ja kõikidest headest omadustest.

Kus Fusion Mineral Paint värve toodetakse?

Fusion brändi tooted (mööblivärvid, viimistlus-ja töövahendid) on toodetud Homestead House Co poolt. Tegemist on Kanadas paikneva pereettevõttega, kes on juba 25. aastat värvitootmise valdkonnas tegutsenud. Nad on investeeriunud tohutult aega testimisele ja tootearendusele, et välja töötada tõeliselt unikaalset mööblivärvi. Usun, et nende suur töö on vaeva ära tasunud sest teist analoogset mööblivärvi juba turult ei leia!

logo-new

Millest sai alguse Fusion tootesari?

Homestead House Co alustas 25 aastat tagasi 100% akrüülvärvi (mööblivärvi) tootmist. 10 aastat tagasi, kui ühtlasi algas “öko” liikumine, lisasid nad oma tootesarja 0 VOC sisaldusega värvid, mida peamiselt kasutati seintel. Mööbli värvimise ja isetegemise (DIY) plahvatusliku populaarsuse kasvuga seoses otsustasid nad ka Homestead House mööblivärvide kollektsiooni muuta keskkonnasõbralikumaks.

Ühtlasi tundsid nad, et suudaksid oma heade värvide koostise ja omadused veelgi paremaks muuta, vastates nii paljude klientide ootustele. Uus bränd oli just see, mida paljud loovtegijad kiirelt populariseeriva isetegemise tuultes soovisid. Nii siis loodi FUSION. Fusion kui bränd pidi pakkuma kõike, mida üks värvija vajab. Alustades värvidest, metallikutest, kuldamise pastadest, pintslitest kuni šabloonideni välja. Kõik tooted on välja töötatud, et vastata värvija vajadustele ja ootustele üheselt, olenemata igaühe kogemustepagasist- sobilik nii täielikule noviitsile kui ka kogenud eksperdile. FUSION brändi üheks peamiseks eesmärgiks oli loovinimestelt võtta ära kõik hirmud, mis kaasnesid erinevate dekoratiivsete viimistlusvahendite kasutamisega ning näidata kui lihtne on luua oma meistriteos. Kasutades samal ajal kõrge kvaliteediga mittetoksilisi tooteid.

Miks Fusion™ on parim värv turul?

100% akrüülvärv (mittepleekiv, ei sisalda lateksit ega vinüüli);

värvid ei sisalda lenduvaid orgaanilisi ühendeid (VOC);

nõuavad minimaalset pinna ettevalmistust;

värvil on suurepärane voolavus minimaalsete pintslitõmmetega;

erakordne kattuvus ja värvi vastupidavus;

enneolematult sile matt tulemus;

värvitud pind ei vaja lisa viimistlust.

Lisamärkusena: varasemad värvipartiid  olid madala VOC sisaldusega (low VOC) ent siiski tervise teadliku koostisega. Praeguseks hetkeks peaks olema üleminek kõikide värvide koostises toimunud 0 VOC-le (VOC- ehk volatile organic compound inglise keeles- lenduvad orgaanilised ühendid- LOÜ, mis on eestikeelne harvem kasutatud akrünoom). Lihtsalt öeldes on tegemist keemiliste ühenditega, mis värvi kuivades õhku lenduvad, iseloomult kahjuliku mõjuga.

Fusion klassikaline kollektsioon

Miks värve nimetatakse Fusion Mineral Paint-iks?

Kõik mineraalvärvid koosnevad kolmest põhielemendist 1.) sideainest 2.) mineraalidest ja 3.) lahustist. Kui tegemist on veebaasil värviga siis vesi ongi lahustiks. Veebaasil värvidega värvitud pinnad kuivavad lõplikult 21-28 päeva jooksul. Fusion värvid koosnevad ainult looduslikest mineraalidest ja süsinikust, mis loob värvidele selle rikkalikult sügava tooni, mida värvides koged. Mineraalid teaduslikus mõttes on anorgaanilised ained, mis on loodusliku päritolu. Värvide koostises on levinuimad neist titaandioksiid, raudoksiid ja kaltsiumkarbonaat. Just neid mineraale kasutades on Fusion kollektsiooni värvidele loodud pigmendid.

Pikaajalise uurimus-ja teadustöö tulemusel on nad loonud koostise, mis on selliste täiteainete vabad nagu konkurendid oma värvide koostises kasutavad. Titaandioksiid on valgendavaks pigmendiks. See on ühtlasi ka kõige kallim koostisosa, mida näiteks konkurendid kasutavad väga vähe. Tulemuseks on halb katvus, mis tähendab rohkem värvikihte, suuremat värvikulu ja aega soovitud ideaalse viimistluse saavutamiseks. Kasutades kõrge kvaliteedilisi mineraale on tulemuseks esmaklassiline pigment, kõige kallim koostisosa värvides.

Fusion tooted on valmistatud ainult parima kvaliteediga materjalidest, mis on 100% kohalikku päritolu, kasutades naturaalseid mineraale ja pigmente. Nii nagu paljude teiste looduslike toodetega on ka Fusion värvide puhul võimalikud erinevused. Võite märgata, et mõnikord esineb värvide sees selline kummaline pigmendi vööt. See ei ole mitte defekt vaid on loodusliku toote kasutamise ilu. Värvides see kaob ja tulemuseks jääb ühtlane viimistlus.

Sideaine on viimaseks ja kalliduselt teine koostisosa värvide tootmises. Võib öelda, et sideaine on üks olulisemaid koostisosasid värvis. Lihtsalt rääkides on sideaine “liim”, mille tulemusel värv nakkub, ja annab pinnale kauakestva vastupidavuse ning tugevuse. Fusion värvid on valmistatud ainult 100% akrüülvaigust ja seega eristuvad need kõigist teistest värvidest turul. Selle tulemuseks on tugev ja ühtlane värvitud pind. Mis see ikkagi täpsemalt tähendab? Värv loob veekindla, mittepoorse pinna, seega ei vaja värvitud pind lisaks veekindluse saavutamiseks ei vaha ega ka lakki.

z_fusion-web-new-labels-11

On Fusion värvid toksilised?

Ei, kõik Fusion värvid on mittetoksilised, madala või 0 VOC sisaldusega (sellest oli juttu eelnevalt…). Paljud teised värvid turul ei kasuta 100% akrüüli, alandades seega toodete kvaliteeti. Pigem kasutatakse selliseid odavaid täiteaineid nagu vinüül ja lateks, millest mõned on väga mürgised. Fusion värvid ei sisalda oma koostises ühtlasi ka teisi väga populaarseid kemikaale nagu ammoniaak ja formaldehüüd.

Mis muudab Fusion 100% akrüülvärvi parimaks kogu turul?

Miks Fusion?

Värvides on kasutatud ainult parima kvaliteediga akrüülvaiku ja seda kõigis Fusion värvides. Selle tulemusel moodustub värvi kuivades väga tugev ja vastupidav viimistlus.

Mõned akrüülvärvid on tegelikult hoopis akrüüli või akrüüli ja vinüüli segud. Fusion värvid ei ole mitte segud akrüülist vaid nende koostises kasutatud on 100% puhast akrüülvaiku. Lisaks vastupidavusele on Fusion värvid ka mittepleekivad..

Ja veel mõned head põhjused….

Stabiilsus
• Värv võib kuni kolm korda jäätuda/sulada enne kui see hakkab värvi kvaliteeti mõjutama.

• Omab õiget sideainet, mis laseb värvil aja jooksul kuivada nii, et see muutub tugevaks ilma kemikaale kasutamata.

Säilitusaeg
• Avatuna säilib purgis kuni 7 aaastat. Enamus konkurentide värvidest aeguvad juba aasta jooksul.

Mittepleekiv/kolletuv
• Puhas veebaasil akrüül on ainus vaik, millega värvitud pind ei muutu aja jooksul kollaseks.

• Akrüülvärvide puhul, mida on segatud vinüüli või stüreeniga see ei kehti!

Kui palju värvi vajan ma oma projekti jaoks?

Fusioni mööblivärvidel on suurepärane katvus, mis võimaldab meil Fusioni värve pakkuda pintides (500 ml) ja tester (37 ml) suurustes. 500 ml katab ligikaudu 7 m2 pinda.

Enamus projektide puhul vajadki sa ainult 500 ml suuruses värvi, seega jätaks 1l värv sulle alles värvi ja üleliigselt kulutatud raha. Me pakume suurepärase kvaliteedi ja katvusega mööblivärve sobivates suurustes, mille tulemusel tekib vähem jäätmeid keskkonda.

Värvikatvus 500 ml Värvikatvus tester

Ja kui Sulle tundub, et veel mõni oluline küsimus jäi siin käsitlemata leiad abi meie KKK lehelt, soovi korral võib mulle ka alati kirjutada/helistada 🙂

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply